Kas yra „Google My Business“

Kas yra „Google My Business“?

„Google My Business“ (anksčiau vadinta „Google Places for Business“) yra nemokama priemonė, suteikianti galimybę įmonėms pasiekti geresnį matomumą „Google“ paieškoje, valdant tai, kaip įmonė yra rodoma „Google“ vietinėje paieškoje ir žemėlapiuose („Google Maps“). Šios priemonės pagalba potencialūs klientai gali lengviau sužinoti fizinę verslo vietą ir padidėja verslo matomumas internete.

„Google My Business“ leidžia pateikti svarbią informaciją apie savo įmonę, tokią kaip įmonės pavadinimas, fizinės vietos adresas, darbo laikas, kontaktiniai duomenys, nuoroda į tinklalapį, klientų atsiliepimai ir kt. Net jei jūsų verslas yra tik internetinis ir jūs neturite fizinės parduotuvės ar kitos komercinės veiklos vykdymo fizinės vietos, vis tiek vertėtų apsvarstyti galimybę naudotis „Google My Business“.

Kodėl jūsų verslui reikia „Google My Business“?

Pradėti naudotis „Google My Business“ priemone nėra sudėtinga, tačiau ne kiekvieno verslo savininkas supranta tikrąją šios nemokamai „Google“ siūlomos priemonės naudą.

Geresnis matomumas „Google“ paieškoje ir veiksmingesnis SEO procesas

„Google My Business“ suteikia galimybę įmonei būti geriau matomai pagal vietinės paieškos užklausas, t.y. pasiekti aukštesnes paieškos sistemos pozicijas savo verslo vykdymo vietovėje pagal susijusius paieškų terminus. Todėl vykdant vietinį SEO „Google My Business“ panaudojimas yra būtinas, siekiant pagerinti įmonės pasiekiamumą „Google“ paieškos sistemoje.

„Google“ paieškos sistema taip pat turi ir verslo profilių reitingavimo algoritmą, todėl naudojantis „Google My Business“ valdymo priemone į savo verslo profilį galima įtraukti ir atitinkamus raktažodžius bei atlikti kitus optimizavimo veiksmus, kad „Google My Business“ profilis geriau reitinguotųsi vietiniuose paieškos rezultatuose. Tokiu būdu potencialūs klientai gali lengviau surasti jūsų įmonę, kai ieško netoliese esančių atitinkamus produktus ar paslaugas siūlančių įmonių.

Didesnis matomumas „Google“ žemėlapiuose

Kai vartotojai gali įmonę rasti „Google“ žemėlapiuose, jiems reikšmingai pagreitėja susisiekimo su pasirinkta įmone procesas. Įtraukus savo įmonės adresą į „Google“ žemėlapius potencialiems klientams bus lengviau atrasti jūsų įmonę ir ji paieškoje atrodys daug patikimiau, o tai gali padidinti ir jūsų pardavimus.

Patogi komunikacija su vartotojais

„Google My Business“ pagalba vartotojai gali įvairiais būdais sąveikauti su verslo profiliu, o verslas savo ruožtu gali bendrauti su vartotojais. Galima atsakyti į vartotojų klausimus, atsiliepimus, aktyvuoti tiesioginių žinučių siuntimo galimybę ir nustatyti susijusius įspėjimus. Be to, „Google My Business“ profilyje galima skelbti pranešimus – labai panašiai kaip ir įvairiuose populiariuose socialiniuose tinkluose.

Galimybė skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus

Skirtingai nei kalbant apie „tradicinius“ organinės paieškos rezultatus, „Google My Business“ profilyje įmonės gali skelbti savo nuotraukas, vaizdo įrašus ir kitą vaizdo medžiagą, susijusią su konkrečiu verslu, kad profilis taptų kuo patrauklesnis. Remiantis „Google“ duomenimis, tie „Google My Business“ profiliai, kurie turi nuotraukų, sulaukia net 35 % daugiau paspaudimų, atvedančių į įmonės svetainę. Tuo tarpu vaizdo įrašai gali dar labiau padidinti vartotojų įsitraukimą ir padėti išsiskirti iš daugumos kitų įmonių profilių.

Naudingos įžvalgos

„Google My Business“ prietaisų skydelyje įmonės savininkas gali matyti daugiau svarbių įžvalgų apie savo auditoriją ir vietinės paieškos rezultatus. Tai apima tokią informaciją kaip užklausos, kurias naudoja klientai, norėdami rasti jūsų įmonės verslo profilį, pateikia informaciją apie tai, ar vartotojai rado jus naudodamiesi „Google“ žemėlapiais, ar „Google“ paieška, kokiu našumu pasižymi jūsų verslo profilyje esančios nuotraukos, lyginant su kitais jūsų verslo kategorijoje esančiais profiliais ir kt. „Google My Business“ suteikia galimybę ir stebėti paspaudimus iš verslo profilio – tam reikia pasitelkti „Google Analytics“ ir UTM parametrus.

Nepraleiskite „Google My Business“ privalumų

„Google My Business“ paskyros sukūrimo procesas yra greitas, paprastas ir nieko nekainuojantis. Kai verslo paskyra bus paruošta ir tinkamai optimizuota, reikia pasirūpinti, kad įmonės profilis visuomet būtų išsamus ir atnaujintas. Tačiau jei neskirsite laiko ir pastangų sukurti bei optimizuoti savo įmonės „Google My Business“ profilį, prarasite vieną geriausių nemokamų priemonių būti matomais „Google“ paieškos rezultatuose. Todėl nepraleiskite šios galimybės, pagerindami pozicijas paieškoje, padidindami matomumą ir potencialių klientų srautą. Mūsų siūlomos SEO paslaugos apima ir vietinį seo, tad jeigu turite daugiau klausimų, susisiekite!