Moz apžvalga

„Moz“ apžvalga

„Moz“ arba „SEOmoz“ yra vienas geriausiai žinomų ir populiariausių SEO įrankių visame pasaulyje, skirtas veiksmingai padidinti jūsų svetainės SEO efektyvumui. Nuo 2004 m. Rando Fishkino ir Gilliano Muessigo, pradėjusių veiklą kaip internetinė SEO bendruomenė, besidalijanti SEO patarimais, tyrimais ir idėjomis, sukurta programa vartotojams buvo pradėta siūlyti kaip „SEOmoz“ ir iki šiol sistemingai vystoma. Ši įmonė turi ilgametę patirtį ir turėdama platų funkcijų pasirinkimą, būtiną profesionaliai ir visavertei optimizacijai, visuomet išliko tarptautinės SEO rinkos priešakyje. „Moz“ yra visuotinai žinoma dėl savo teisingo požiūrio į rinkodarą, pagal kurį yra pripažįstama „uždirbtų“, o ne „nupirktų“ klientų vertė – o tai yra SEO pagrindas. Programos kaina už standartinį planą prasideda nuo 99 USD/mėn.

„Moz“ pripažįstamas vienas geriausių „viskas viename“ SEO įrankių, skirtų pagerinti savo svetainės pozicijoms internetinėje paieškoje ir tapti geriau matomiems potencialiems klientams. Ji siūlo labai platų funkcijų ir įrankių rinkinį, kuris užtikrina labai aukštos kokybės analizę ir įžvalgas. Programos pagalba galima atlikti išsamų raktažodžių tyrimą ir lengvai valdyti pasirinktus raktažodžius, atlikti svetainės analizę, ieškant tobulintinų vietų, tyrinėti nuorodas, siekiant pagerinti savo svetainės atgalinių nuorodų profilį, stebėti svetainės pozicijas ir kt. Aukščiausia duomenų bazės ir paieškos informacijos kokybė užtikrina ypatingą gaunamos informacijos tikslumą, o siūlomi parametrai ir filtrai padeda gaunamus duomenis tikslingai ištirti ir panaudoti savo svetainės optimizacijos procesui gerinti.

„Moz“ privalumai

 • Siūlo vienas geriausių SEO rodiklių ataskaitas. „Moz“ programa pateikia labai išsamias ataskaitas, apimančias paieškos pozicijas, nuorodas, svetainės naršymo duomenis ir kitus svetainės SEO rodiklius, o taip pat galima pridėti ir iš anksto parengtas diagramas bei grafikus. Galima net nustatyti, kad ataskaitos būtų automatiškai pateikiamos kiekvieną mėnesį arba kiekvieną savaitę.
 • Patogus ir lengvas naudojimasis galingu „Link Explorer“ įrankiu. Šio „Moz“ siūlomo įrankio pagalba galima sukurti kokybišką svetainės nuorodų profilį, kuris pagerins jūsų svetainės pozicijas. Įrankyje pateikiama nuorodų profilio analizė, pvz., domeno autoritetas, įeinančių nuorodų skaičius ir nuorodas pateikiančių domenų skaičius. Taip pat parodomas kokybiškų ir nekokybiškų nuorodų į jūsų svetainę skaičius, pateikiama informacija apie nuorodas, susijusias su svarbiausiais konkurentais, ir apie tai, kaip jiems sekasi paieškoje. „Moz“ programa rezultatus gauna iš savo indekso, kuriame yra daugiau nei 40 trilijonų nuorodų, 7 trilijonai puslapių ir 718 milijonų domenų. Taip užtikrinama galimybė veiksmingai įvertinti savo svetainės ir konkurentų atgalinių nuorodų profilį. „Link Explorer“ įrankis ne tik labai išsamus, bet ir paprastas bei patogus naudoti.
 • Funkcionalus ir patogus raktažodžių tyrimui skirtas įrankis. Raktinių žodžių tyrimo įrankis „Keyword Explorer“ (ir kartu veikiantis „Keyword Suggestions“) yra labai funkcionalus ir juo paprasta naudotis, ieškant informacijos, susijusios su konkrečiais raktažodžiais, pvz., susiję raktažodžių pasiūlymai, raktažodžių paieškos apimtis, potencialas ir sudėtingumo lygis. „Moz“ raktažodžių tyrimo įrankio pagalba galima rasti ir nišinių raktažodžių, kurie pasižymi nedidele konkurencija.
 • Veiksmingas svetainių nuskaitymo įrankis. „Moz“ programa kiekvieną savaitę automatiškai nuskaito visus jūsų svetainės puslapius, pateikia daug analitinės informacijos, tarp kurios yra ir puslapio autoritetas bei nuskaitymo gylis. Šis naršymo įrankis atpažįsta ir pateikia visas SEO problemas, kartu su pasiūlymais, kaip jas išspręsti.
 • Patogus svetainių pozicijų stebėjimo įrankis. „Moz“ siūlomo „Rank Tracking“ įrankio pagalba galima lengvai analizuoti SERP, stebėti savo svetainės pozicijas pagal konkrečius raktažodžius ir tokiu būdu paprasčiau įvertinti savo pasiekiamus rezultatus.
 • Lengvesnė vidinė puslapio optimizacija. „Moz“ įrankiai padeda gauti naudingos informacijos ir gairių, kaip optimizuoti vidinį svetainės turinį. Įrankio pagalba galima nustatyti, nuo ko turėtų būti pradėti vidiniai SEO darbai. Programa pateikia ir turinio pasiūlymų, kurie gali pasitarnauti tobulinant savo svetainės vidinius puslapius, atsižvelgiant į tai, ką pasitelkia kitos paieškoje geriausiai vertinamos svetainės.
 • Kai kurie SEO įrankiai prieinami nemokamai. Kai kuriuos „Moz“ programos įrankius galima naudoti ir visiškai nemokamai (nors tokiu atveju taikomi apribojimai). Tarp šių įrankių yra „Keyword Explorer“, „Link Explorer“, „MozBar“, „My Online Presence“, domeno analizė ir „MozCast“.
 • Klientų aptarnavimas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Registruoti „Moz“ programos klientai gali naudotis visą parą veikiančiu klientų aptarnavimu. Į iškilusius klausimus atsakoma labai greitai ir profesionaliai. Kartu suteikiama galimybė pasinaudoti ir SEO vadovu pradedantiesiems ar kreiptis į visuomet pasiruošusią pagelbėti vidinę SEO bendruomenę.

„Moz“ trūkumai

 • Programos kaina gana aukšta. Lyginant su kai kuriomis kitomis platformomis, „Moz“ mėnesio prenumeratos kaina yra pakankamai aukšta – ypač mažesnių ar pavienių svetainių savininkams, kurių mėnesinis reklamos biudžetas nėra didelis. Todėl programos kainodara yra labiau orientuota į dideles įmones.
 • Kiekvienam „Moz“ produktui reikia atskiros prenumeratos. Norint naudotis visais „Moz“ produktais, įskaitant „Moz Pro“ ir „Moz Local“, reikia mokėti už skirtingą prenumeratą, o tai gali reikšmingai padidinti patiriamas bendras išlaidas.
 • Vartotojo patirtis nėra intuityvi. Ne visa „Moz“ programos vartotojo sąsaja yra intuityvi, todėl tai pradžioje gali sukelti šiokių tokių nepatogumų pradedantiesiems vartotojams, kurie tik pradeda susipažinti su SEO įrankiais.
 • Funkcijų apimtis ir įvairovė gali gluminti. Didelė programos siūlomų funkcijų pasiūla praplečia svetainių optimizacijos galimybes, tačiau kartu gali ir gluminti. „Moz“ siūlo ypatingai didelį skirtingų funkcijų asortimentą, prie kurio priprasti reikia daugiau laiko ir pastangų. Todėl programa gali būti sudėtinga naudotis su SEO iki tol nesusidūrusiems vartotojams.
 • Ne visada lengva rasti tai, ko ieškote. „Moz“ programos navigacijos struktūra yra pakankamai sudėtinga, todėl kartais norint greitai surasti aktualią informaciją gali iškilti sunkumų.
 • Programos konfigūravimas reikalauja nemažai laiko. „Moz Pro“ programos konfigūravimas, kol ji bus visiškai tinkama naudoti svetainės SEO gerinimui, gali ilgokai užtrukti.
 • Norint stebėti daugiau konkurentų tenka patirti didesnes išlaidas. Jei svetainė optimizuojama siekiant pradėti stebėti daugiau konkurentų, tenka mokėti ir didesnę kainą, nes standartinio plano galimybių gali nepakakti.

Apibendrinimas

„Moz“ yra vienas geriausių ir patikimiausių SEO įrankių, skirtų vidutinėms ir didelėms įmonėms. Tai lyg „viskas viename“ sprendimas, kurio pagalba galima pagerinti savo svetainės pozicijas, organinį srautą ir matomumą. Programa apima tiek raktažodžių paiešką, tiek nuorodų analizavimą, svetainių naršymą, vidinių problemų nustatymą, išsamų duomenų pateikimą ir kt. Todėl jei ieškote „viskas viename“ SEO įrankių rinkinio, norite gauti rekomendacijų, kaip spręsti esamas problemas, turite nemažą patirtį SEO srityje ir didelę SEO komandą bei planuojate naudotis visomis „Moz“ programos funkcijomis, tai gali tapti puikia investicija.

Tačiau „Moz“ kaina nėra pati mažiausia, todėl ši programa gali pasirodyti netinkama naujo verslo savininkams, smulkioms įmonėms ar pirmuosius žingsnius SEO srityje žengiantiems vartotojams. Nors ši programa ir pradedantiesiems nemokamai pateikia daug naudingų patarimų bei išteklių, kad jie galėtų pagilinti savo žinias ir lengviau įgyvendinti svetainės optimizaciją, vis dėlto mažai įmonei, kuriai dar nereikia tiek daug funkcijų, gali būti praktiškiau rinktis pigesnes alternatyvas.