Screaming Frog apzvalga

„Screaming Frog“ apžvalga

„Screaming Frog“ yra viena populiariausių tokios rūšies SEO programų rinkoje ir daugeliui SEO specialistų yra gerai žinoma. Šis įrankis yra labai galingas robotas, kuris naršo po svetaines, ieškodamas egzistuojančių problemų. „Screaming Frog“ veiksmingai nuskaito tiek mažas, tiek dideles svetaines, pateikdamas vartotojui išsamius duomenis apie atitinkamos svetainės vidinę problematiką. Šia programa naudojasi tokios žinomos kompanijos kaip „Disney“, „Amazon“, „Apple“, „Google“, „Seer“ ir kt. Metinė programos kaina yra 149 GBP.

Pagrindinių „Screaming Frog“ programos siūlomų funkcijų pagalba galima lengvai surasti svetainėje esančias „404“ klaidas (neveikiančius puslapius), atrasti trūkstamus ir pasikartojančius puslapių pavadinimus bei paantraštes ir vizualizuoti bendrą svetainės architektūrą. Peržiūrėjęs svetainę, šis įrankis pateikia išsamias ataskaitas, kad būtų galima sužinoti apie svetainės problemas ir imtis veiksmų joms pašalinti. „Screaming Frog“ leidžia integruoti „Google Analytics“, „Google Search Console“ ir net „Majestic“, „Moz“ bei „Ahrefs“ duomenis, todėl pateikia daugiau duomenų nuodugnesnei analizei.

„Screaming Frog“ privalumai

 • Labai lengvai suprantama vartotojo sąsaja. „Screaming Frog“ programos vartotojo sąsaja yra puikiai pritaikyta tiek pradedantiesiems, tiek ir pažengusiems vartotojams, todėl naudojimasis šiuo įrankiu nereikalauja daug laiko ir yra intuityvus.
 • Labai greitai peržiūri svetaines. Net ir didelės apimties svetainių peržiūra „Screaming Frog“ programos pagalba vyksta labai greitai, todėl galima lengviau ir sparčiau optimizuoti svetainę.
 • Veiksmingai atlieka nukreipimų auditą. Programos pagalba galite rasti laikinus ir nuolatinius nukreipimus, nustatyti nukreipimų grandines arba įkelti URL adresų sąrašą, kurį reikia patikrinti perkeliant svetainę.
 • Palengvina puslapių antraščių ir meta duomenų analizavimą. Naršymo metu galite analizuoti puslapių pavadinimus ir meta aprašymus bei nustatyti, kurie yra per ilgi, trumpi, kurių trūksta ar kurie dubliuojasi visoje svetainėje.
 • Padeda rasti neveikiančias nuorodas. Akimirksniu peržiūri svetainę ir suranda neveikiančias nuorodas (404) bei serverio klaidas. Programoje galima masiškai eksportuoti nustatytas klaidas ir šaltinio URL, kad būtų galima jas lengviau ištaisyti.
 • Padeda surasti dublikuotą turinį. Galima atrasti tikslius pasikartojančius URL su md5 algoritmine patikra, iš dalies pasikartojančius elementus, pvz., puslapių pavadinimus, aprašymus ar antraštes, ir rasti mažai turinio turinčius puslapius.
 • Programą galima integruoti su pagrindiniais „Google“ įrankiais. Suteikiama galimybė prisijungti prie „Google Analytics“, „Google Search Console“ ir „PageSpeed Insights“ API ir gauti naudotojų bei našumo duomenis apie visus URL.
 • Greitai sugeneruoja svetainės XML žemėlapį. Programos pagalba galima greitai sukurti XML svetainės žemėlapius ir XML svetainės atvaizdų žemėlapius, kartu su išplėstiniais URL adresais, paskutinio pakeitimo, prioriteto ir keitimo dažnumo duomenimis.
 • Galima naršyti „JavaScript“ svetaines. Galite naršyti tinklalapius naudodami integruotą „Chromium WRS“, kad galėtumėte peržiūrėti dinamiškas, daug „JavaScript“ turinčias svetaines ir karkasus, kaip antai „Angular“, „React“ ir „Vue.js“.
 • Leidžia vizualizuoti svetainės architektūrą. Programa suteikia galimybę įvertinti vidines nuorodas ir URL struktūrą naudojant interaktyvias diagramas bei svetainės medžio diagramos vizualizacijas.
 • Paprastas duomenų eksportavimas. Programos surinktų duomenų eksportavimas yra labai nesudėtingas, todėl nekelia sunkumų nei SEO specialistams, nei svetainių savininkams.

„Screaming Frog“ trūkumai

 • Nemokama programos versija yra labai apribota. „Screaming Frog“ turi nemokamą programos versiją, kuria vartotojai gali naudotis neribotą laiką, tačiau nemokama versija yra labai apribota, todėl nėra galimybės išbandyti visas mokamoje programos versijoje siūlomas funkcijas.
 • Nėra galimybės už programą mokėti kiekvieną mėnesį. Skirtingai nei daugelyje kitų SEO įrankių, „Screaming Frog“ nėra galimybės mokėti mėnesinį mokestį. Vartotojams siūlomas tik vienų metų planas, už kurį reikia sumokėti visą sumą iš karto.
 • Didelis sistemos išteklių naudojimas. Kai programa naršo svetaines, ji remiasi operatyviąją kompiuterio atmintimi (RAM). Kuo daugiau atminties turi vartotojo kompiuteris, tuo daugiau puslapių galima peržiūrėti. Tačiau tai reiškia, kad šis įrankis naudoja ir daug kompiuterio išteklių.
 • Nuolatinis programos atnaujinimas. Nors reguliarūs programos atnaujinimai yra privalumas, „Screaming Frog“ programa atnaujinama itin dažnai, todėl tokiais atvejais prieš naudojantis tenka laukti, kol bus baigtas atnaujinimui skirtų duomenų siuntimas.
 • Neveikia debesyje. Pastaruoju metu vis daugiau programų savo vartotojams siūlo debesijos galimybes, tačiau šio įrankio debesyje naudoti negalima.

Apibendrinimas

Daugelis SEO specialistų „Screaming Frog“ vadina nepakeičiamu SEO įrankiu dėl vienos labai svarbios priežasties – ši programa padeda greitai rasti rimtas svetainės problemas. Šiandieninėje rinkoje yra ir kitų panašaus pobūdžio SEO įrankių, tačiau „Screaming Frog“ yra vienas iš pirmųjų ir turbūt didžiausią populiarumą pelnęs įrankis. Šia programa taip pat rūpinasi SEO konsultacijas teikianti SEO specialistų įmonė, todėl programa reguliariai atnaujinama ir tobulinama, kad neatsiliktų nuo naujausių rinkos pokyčių. Nepaisant kelių programos trūkumų, jos privalumai laimi reikšminga persvara, todėl šis SEO įrankis tikrai vertas jūsų dėmesio.

Šiandien „Screaming Frog“ yra nepakeičiama programa atliekant svetainės SEO– tiek SEO profesionalams, tiek ir individualiai savo svetaine besirūpinantiems vartotojams. Be šios programos rankinis svetainės tikrinimas, ieškant joje esančių klaidų, gali tapti ypač sudėtinga ir daug laiko reikalaujančia užduotimi. Jei norite visuomet žinoti, kaip laikosi jūsų ar jūsų klientų svetainės, jums tiesiog būtina savo arsenale turėti „Screaming Frog“ įrankį.