Geriausi SEO įrankiai

Geriausi SEO įrankiai

Šiuolaikiniame skaitmeninių technologijų amžiuje SEO yra viena iš svarbiausių skaitmeninės rinkodaros priemonių, kuriai tinkamai įvaldyti reikia daug laiko ir didelių pastangų. Jei vystote verslą, norite sukurti asmeninį tinklaraštį, pradėti vykdyti elektroninę prekybą ar teikti pasirinktas paslaugas, jūsų svetainei reikia tikslinio lankytojų srauto. O tam, kad sulauktumėte didesnio organinio srauto, reikia užimti kuo aukštesnes pozicijas internetinėje paieškos sistemoje.

Kadangi SEO yra sudarytas iš kompleksinių priemonių, svetainės optimizavimo procese tenka atlikti raktažodžių tyrimą, svetainės auditą, konkurentų analizę, stebėti pozicijų pokyčius ir atlikti daugybę kitų užduočių, ypatingai praverčia geriausi SEO įrankiai. Tokios priemonės padeda išvengti varginančių raktažodžių tyrimų, neveiksmingos duomenų analizės, sudėtingo egzistuojančių problemų nustatymo, rankinio pozicijų tikrinimo, ilgai trunkančios konkurentų analizės ir kt. O jei optimizuojama daugiau nei viena svetainė, šiuolaikiniai SEO įrankiai tampa tiesiog nepakeičiamais pagalbininkais visame SEO procese. Tačiau, kai rinkoje yra tiek daug skirtingų SEO įrankių, kaip žinoti, kokie SEO įrankiai yra geriausi?

Rekomenduojami 7 geriausi SEO įrankiai

Žemiau apžvelgėme 7 geriausius SEO įrankius, kurie galėtų pagerinti jūsų svetainės optimizacijos procesą.

„Ahrefs“

Ahrefs apzvalga

„Ahrefs“ programa ir jos siūlomi įrankiai puikiai tinka bet kurioje rinkoje veikiančiam verslui, kuris siekia pagerinti savo svetainės pozicijas ir pritraukti daugiau tikslinių lankytojų. Ši programa tinkama ir SEO įmonėms, siekiančioms padidinti savo klientų svetainių optimizacijos procesų veiksmingumą. Jos pagalba galima nesunkiai ištirti savo konkurentus, pagerinti svetainės vidinę kokybę, suformuoti raktažodžių planą ir puikius rezultatus pasiekti padedančią atgalinių nuorodų kūrimo strategiją. Tačiau dėl santykinai didelių mėnesio išlaidų, pavieniams naudotojams arba labai mažoms įmonėms, kurios žengia pirmuosius žingsnius internete, ši programa gali būti per brangi.

Plačiau skaitykite „Ahrefs“ apžvalgoje.

„SEMrush“

SemRush apzvalga

„SEMrush“ programa suteikia labai daug naudingos informacijos svetainių savininkams ir SEO specialistams. Dauguma vartotojų yra patenkinti šios programos veikimu ir siūlomomis funkcijomis. „SEMrush“ – tai lyg „viskas viename“ kompleksinis svetainių optimizacijai skirtas įrankis, kuris apims beveik visus skaitmeninės rinkodaros aspektus. Įsisavinus jo funkcijas ir perpratus veikimą, „SEMrush“ gali tapti veiksmingu pagalbininku SEO, turinio rinkodaros, PPC ir socialinių tinklų reklamos kampanijų įgyvendinime.

Daugiau sužinokite „SEMrush“ apžvalgoje.

„Majestic“

Majestic apzvalga

„Majestic“ yra patikimas SEO įrankis, pripažįstamas vienu geriausių nuorodų analizės įrankių, padedantis veiksmingai ir patikimai atpažinti svarbiausias savo ir konkurentų svetainių atgalines nuorodas. Didžiausia duomenų bazė ir programos kompleksiškumas užtikrina „Majestic“ įrankio naudą tiek atskirų svetainių savininkams, tiek SEO specialistams. Programos mėnesio kaina gana optimali – tiek mėgėjiškam, tiek ir profesionaliam naudojimui.

Daugiau apie programą sužinokite „Majestic“ apžvalgoje.

„Moz“

Moz apžvalga

„Moz“ yra vienas geriausių ir patikimiausių SEO įrankių, skirtų vidutinėms ir didelėms įmonėms. Tai lyg „viskas viename“ sprendimas, kurio pagalba galima pagerinti savo svetainės pozicijas, organinį srautą ir matomumą. Programa apima tiek raktažodžių paiešką, tiek nuorodų analizavimą, svetainių naršymą, vidinių problemų nustatymą, išsamų duomenų pateikimą ir kt. Todėl jei ieškote „viskas viename“ SEO įrankių rinkinio, norite gauti rekomendacijų, kaip spręsti esamas problemas, turite nemažą patirtį SEO srityje ir didelę SEO komandą bei planuojate naudotis visomis „Moz“ programos funkcijomis, tai gali tapti puikia investicija.

Daugiau apie programą rasite „Moz“ apžvalgoje.

„Screaming Frog“

Screaming Frog apzvalga

Daugelis SEO specialistų „Screaming Frog“ vadina nepakeičiamu SEO įrankiu dėl vienos labai svarbios priežasties – ši programa padeda greitai rasti rimtas svetainės problemas. Šiandieninėje rinkoje yra ir kitų panašaus pobūdžio SEO įrankių, tačiau „Screaming Frog“ yra vienas iš pirmųjų ir turbūt didžiausią populiarumą pelnęs įrankis. Šia programa taip pat rūpinasi SEO konsultacijas teikianti SEO specialistų įmonė, todėl programa reguliariai atnaujinama ir tobulinama, kad neatsiliktų nuo naujausių rinkos pokyčių. Nepaisant kelių programos trūkumų, jos privalumai laimi reikšminga persvara, todėl šis SEO įrankis tikrai vertas jūsų dėmesio.

Daugiau skaitykite „Screaming Frog“ apžvalgoje.

„Surfer SEO“

SurfersSEO apzvalga

„Surfer SEO“ įrankis yra puikus pasirinkimas norint savo svetainėje skelbiamą turinį paversti geriau matomu internetinės paieškos rezultatuose, užimant aukštesnes pozicijas SERP. Programos pagalba galima gauti visus duomenis, kurių reikia norint pralenkti savo konkurentus, nes šis įrankis puikiai atlieka turinio ir raktažodžių tyrimo bei SERP analizės darbus. Todėl jis gali tapti veiksminga priemone norint papildomos pagalbos optimizuojant vidinį turinį ir kitus puslapio elementus, tačiau tai nėra visavertis SEO įrankis, kuris aprėptų viską, ko reikia svetainės optimizacijai.

Plačiau apie programą skaitykite „Surfer SEO“ apžvalgoje.

„Advanced Web Ranking“

Advanced Web Ranking apžvalga

„Advanced Web Ranking“ yra puiki svetainės pozicijų stebėjimo priemonė, kuri parodo, kaip skirtingi raktažodžiai veikia skirtingose vietovėse ir iš kur gali būti generuojamas didžiausias srautas. Todėl AWR programos pagalba tampa lengviau nustatyti ir tikslinius paieškos terminus, kurie puikiai veikia konkrečiose rinkose ir vietovėse. Jo pagalba taip pat galima sugeneruoti ir lengvai suprantamas ataskaitas, kurios neglumina nei patyrusių, nei pradedančiųjų vartotojų. Todėl jei norima svetainės pozicijų sekimo programos, suteikiančios išsamią internetinių duomenų analizę, „Advanced Web Ranking“ tam puikiai tinka, tačiau jei naudojamo SEO įrankio pagalba norima atlikti ir svetainės auditą, kruopščiai išanalizuoti konkurentus, ar įvertinti atitinkamiems raktažodžiams teksiančias preliminarias išlaidas, reikėtų ieškoti kitos programos, kuri gali pasiūlyti tokį funkcionalumą.

Išsamiau sužinokite „Advanced Web Ranking“ apžvalgoje.

Žodis pabaigai

Aukščiau išvardyti geriausi SEO įrankiai yra neįkainojami pagalbininkai. Jų pagalba galite gauti naudingų duomenų ir įžvalgų, kurie priešingu atveju iš jūsų galėtų pareikalauti labai daug laiko ir pastangų. Naudojantis rinkoje esančiais geriausiais SEO įrankiais, lengviau atlikti raktažodžių tyrimą, pagerinti svetainės pozicijas, identifikuoti ir operatyviai pašalinti svetainės problemas, suformuoti kokybišką nuorodų profilį, išanalizuoti konkurentus ir suformuoti veiksmingą SEO strategiją. Tačiau prieš pasirenkant SEO įrankius, gerai pagalvokite, kokių funkcijų jums iš tikrųjų reikės ir kaip tai atsilieps jūsų biudžetui. Daugumą šių programų galima išbandyti nemokamai, todėl pasinaudokite tokia galimybe ir išsirinkite SEO įrankį, kurio kaina ir funkcionalumas geriausiai tinka jūsų verslui.